Strona główna » Blog » 5 powodów za które pokochasz hamak jeszcze tej wiosny.

5 powodów za które pokochasz hamak jeszcze tej wiosny.


Cześć!

Hamaki większości kojarzą się z letnim wypoczynkiem nad jeziorem lub nad morzem. Chociaż cieszą się dużą popularnością ze względu na swój atrakcyjny wygląd to chciałabym abyście dowiedzieli się o ich ukrytych cechach, które rewelacyjne wpływają na naszego ducha i ciało.
Przedstawię Wam dzisiaj 5 powodów, które sprawią że hamak wyda się Wam niezbędny - i słusznie ;).

 

1. Wypoczynek, to po pierwsze.

Nasze ciało przez cały dzień narażone jest na niewygodna pozycję przy komputerze lub co gorsza na pozycję stojącą. Kładąc się na hamaku sprawiamy, że nasz kręgosłup układa się odpowiednio w stosunku do kości ogonowej a to przynosi mu ulgę, odpoczywa i relaksuje się.
alt

2. Relaks dla dziecka.

Badania udowodniły, że hamak jest idealnym miejscem odpoczynku dla dziecka. Stymuluje jego korę mózgową i wspomaga koncentrację. Cudownie wpływa również ja więź dziecka z rodzicem. Taki bliski kontakt i przyjemne bujanie sprawia przyjemność i koi.

altaltalt

3. Zdrowie psychiczne dzieciaków.

Nie od dziś wiadomo, że hamaki wspomagają leczenie autyzmu. Uspakajające jednostajne ruchy i przyjazne środowisko sprawia, że dziecko uspakaja się i odzyskuje równowagę.
 

4. Ulga dla mięśni.

Dystrofia mięśniowa  to dolegliwość z która dotyczy wielu. Ulgę w niej przynosiły masaże. Radzą sobie dobrze, ale dlaczego by nie pomóc sobie również w inny sposób? Pól godzinna sesja w hamaku poprawia samopoczucie porównywalne do dwu-godzinnej sesji masażu.


altaltalt

5. Ratunek dla ciała.

Trudy dnia codziennego zostają zażegnane podczas odpoczynku w hamaku. Bujanie ma zbawienny wpływ na nasze nerwy, jest to pozostałość dziecięcych wspomnień, uspakaja i wprowadza w dobry nastrój. Mięśnie mają również wtedy możliwość odpoczynku. Ponieważ ciało jest otulone miękką tkaniną.


Mam nadzieję, że po przeczytaniu Wasza miłość do hamaków urosła jeszcze bardziej!
Ściskam Was
Ewa

*po kliknięciu w zdjęcie, przeniesiecie się w kartę produktu w sklepie Tuttoeco.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog