Strona główna » Blog

Blog

Jak żyć ekologicznie / Rozdział drugi

Wyświetleń: 152
                                           alt

Małe rzeczy, które mogą zmienić świat i takie, które możemy zrobić niewielkim nakładem pracy to działania, które jest tyle samo naszym obowiązkiem co przywilejem. 
Globalne ocieplenie, wymierające gatunki zwierząt i ilość, śmieci, która rośnie w zatrważającym tempie każdego dnia to przerażająca perspektywa, która spędza sen z powiek każdemu komu leży na sercu dobro naszej planety, naszych dzieci i wnuków. 

 
Przeczytaj całość

5 powodów za które pokochasz hamak jeszcze tej wiosny.

Wyświetleń: 231
alt


Hamaki większości kojarzą się z letnim wypoczynkiem nad jeziorem lub nad morzem. Chociaż cieszą się dużą popularnością ze względu na swój atrakcyjny wygląd i bardzo duży wybór to wciąż niedoceniane są ich właściwości relaksujące i zdrowotne.
Kliknijcie w artykuł, bo przedstawię Wam dzisiaj 5 sposobów, które sprawią że hamak wyda się Wam niezbędny - i słusznie ;).
Przeczytaj całość

3 zalety poduszek z łuski gryki

Wyświetleń: 245
altTutto eco powstało z myślą o ekologicznym stylu życia ekologicznych rozwiązaniach i jednocześnie pięknym domu. Chociaż nie jest to łatwe, to da się to połączyć z efektownymi wynikami. Pomyślałam więc, że chciałabym to ludziom ułatwiać i przyspieszyć to co mnie zajęło kilka lat. Chociaż do ekologi podchodzę rozsądnie i godzić to z codziennym życiem to czuje, że wciąż się czegoś uczę.
Każdy produkt, który wprowadzam do sklepu jest oglądany z lewej i prawej strony z góry i z dołu, analizuję plusy i minusy tworzyw z których został wyprodukowany a potem decyduję czy warto Wam go zaproponować
Dlatego dzięki Wam wszystkim codziennie dowiaduję się czegoś fajnego i nowego.
To wszystko tytułem wstępu, bo chciałam Wam przez to powiedzieć, że poduszka z łuską gryki jest dla mnie nowością, ale pokochałam ją z całego serca.
Oto trzy zalety poduszek wypełnionych łuskami gryki, które odkryłam podczas jej użytkowania
Przeczytaj całość

5 sposobów jak być bardziej eko w kuchni

Wyświetleń: 197
altOczywiście, że mogę rozpocząć moje wliczanie od segregowania śmieci czy pakowania śniadań w papier do pakowania albo woskowijki. Pytanie brzmi, czy to Wam w czymś pomoże. O segregowaniu śmieci krzyczą już wszyscy (i bardzo dobrze!) segregujemy te nasze śmieci w torby papierowe, potem podjeżdżają Panowie żeby je odebrać i wszystko wrzucają do jednego transportu. Co się potem dzieje z naszymi odpadkami? zdania są podzielone, lubię myśleć, że są poddawane recyklingowi ale zbierane informacje wskazują na coś zgoła innego.
Co robić? Odpowiedzieć sobie na pytanie, czy naprawdę robię wszystko aby unikać plastiku?
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej