Strona główna » Blog » Jak żyć ekologicznie / Rozdział drugi

Jak żyć ekologicznie / Rozdział drugi


                                     alt


Małe rzeczy, które mogą zmienić świat i takie, które możemy zrobić niewielkim nakładem pracy to działania, które jest tyle samo naszym obowiązkiem co przywilejem. 
Globalne ocieplenie, wymierające gatunki zwierząt i ilość, śmieci, która rośnie w zatrważającym tempie każdego dnia to przerażająca perspektywa, która spędza sen z powiek każdemu komu leży na sercu dobro naszej planety, naszych dzieci i wnuków. 
Czy wiecie, że każdy Polak każdego roku generuje aż 312 kg odpadów? a tendencja jest raczej wzrostowa. To przykre, że jako społeczeństwo uważające się za nowoczesne, wciąż tak ciężko przychodzi nam segregowanie odpadów i świadome zakupy. 
Starając się wyjść Wam na przeciw ale też aby nam samym uporządkować myśli, postanowiliśmy wypisać kolejne punkty, które pomogą w świadomym życiu. Życiu, które generuje mniej odpadów i używa mniej wody pitnej, które częściej wybiera rower zamiast samochodu czyli w takim, które myśli o przyszłości. 

1. Zakręcamy wodę 

ile razy to słyszeliście? a czy już nauczyliście się zakręcać wodę podczas mycia zębów? aby być z Wami naprawdę szczerymi - nawet my czasem zapominamy ale do momentu kiedy się staramy, będziemy z siebie zadowoleni. Czy wiecie, że aż 80% chorób w Afryce jest spowodowanych brakiem wody pitnej? 
my na szczęście dostęp do wody mamy ale pamiętajcie, że jeden z naszych dostawców Yuhm'e wspiera akcję Water fog Good a dzięki zakupowi ich butelek w naszym sklepie mają więcej opcji do pomocy.

alt

Butelka z trzciny cukrowej - Endurance https://tuttoeco.pl/butelka-z-trzciny-cukrowej-endurance-p-902.html


alt

Butelka z trzciny cukrowej - The Change https://tuttoeco.pl/httpstuttoecoplbutelka-yuhme-the-change-p-809html-p-809.html

 

2. STOP plastikowym opakowaniom 

Co raz popularniejsze w Europie stają się sklepu, które oferują swoje produkty na wagę. W Polsce w tej chwili znajdziecie ich tylko kilka (sprawdźcie klikając tutaj) chociaż sklepu zero waste dopiero raczkują, już cieszą się dużą popularnością. Dzięki zminimalizowaniu wykorzystania plastiku podczas zakupów ściągają do siebie wszystkich, którzy dbają o środowisko.  Takie zakupy doskonale robi się przy akompaniamencie naszych stylowych woreczków wielorazowych, znajdziecie je klikając w zdjęcie poniżej:

alt

Ekologiczne siateczki na zakupy 3 szt https://tuttoeco.pl/httpstuttoecoplekologiczne-siateczki-na-zakupy-3-szt-p-919html-p-919.html

 


alt

Ekologiczny Box Worków 4 sztuki https://tuttoeco.pl/httpstuttoecoplekologiczny-box-workow-4-sztuki-p-918html-p-918.html

3. Koniec z plastikowymi butelkami 

Aby podsumować pierwszy i druki punkt, przypominamy Wam o tak przyjaznej i potrzebnej rzeczy jak filtrowanie wody kranowej. Wiele jest sposobów na wykonywanie ten czynności. Możecie używać dzbanków z filtrem, butelek z filtrem a my proponujemy wam filtr, który montuje się bezpośrednio na kran i filtruje wodę na bieżąco. Bez zbędnego zajmowania miejsca i zużywania kolejnych plastików. Kliknijcie tutaj i przekonajcie się sami. 


*Mamy szczerą nadzieję, że tak samo jak my, Wy też postaracie wprowadzać zdrowe nawyki w swoje codzienne życie. 
Ściskamy Was! 
Zespół Tuttoeco ????
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog