Strona główna » Jak żyć ekologicznie / Rozdział pierwszy

Jak żyć ekologicznie / Rozdział pierwszy

alt

Natłok informacji w internecie i ciągle atakujące nas reklamy sprawiają, że dziś już nie wiemy co oznacza prawdziwe zero waste i życie w ekologicznym stylu. 

Wiemy, że powinniśmy żyć w sposób, który pozwoli naszej planecie posłużyć jeszcze wielu pokoleniom ludzi ale co to tak naprawdę oznacza?

 

Czasem nawet niewielka zmiana w naszym życiu może przynieść naprawde wielkie efekty w poprawieniu jego jakości. 

Nie chodzi tutaj o przebudowanie domu na samowystarczalny (chociaż oczywiście zachęcamy do tego ;)), chodzi o drobnostki, które niewielkim kosztem pomogą ograniczyć emisje spalin, zużycie wody czy zmniejszenie zużycia plastiku. 

W najbliższych kilku artykułach spróbujemy przekonać Was do niewielkich ale pozytywnych zmian w Waszym życiu, 

 

Każdy kierowca wie jak ciężko jest zrezygnować z poruszania się samochodem, te elektryczne kosztują krocie często jest to nie do przeskoczenia. Szybkie i całkowite przerzucenie się na poruszanie się komunikacją miejską czy rowerem często jest poza zasięgiem. Co zatem możemy zrobić? 

 
 1. Zacznijcie np. od drobnych zakupów w osiedlowym sklepiku. Idźcie do niego pieszo, trochę ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziło ;),
  Weźcie ze sobą worek na zakupy, taki jak poniżej:

  alt

  Torba Yuhme Green https://tuttoeco.pl/httpstuttoecoplekologiczna-torba-na-zakupy-yuhme-green-p-884html-p-884.html

   

 2. Wychodzicie na spotkanie z przyjaciółmi w piątkowy wieczór? może tym razem sięgnijcie do kieszeni po drobne na bilet autobusowy lub pociągowy a nie jak zawsze na taksówkę? 

 3. Pogoda dopisuje, na niebie ani jednej chmurki a temperatura zmusza do wyjścia z domu? może zamiast wycieczki do centrum handlowego na lody, wskoczycie spakujecie prowiant i zaprosicie przyjaciela na przejażdżkę po okolicy aby potem przekąsić coś na kocu pod drzewem?
  Przychodzimy z pomocą i proponujemy bidon na wodę i lunchbox 

  alt

  Zestaw Lunchboxów ze Sztućcami - HIP https://tuttoeco.pl/httpstuttoecoplzestaw-lunchboxow-ze-sztuccami-hip-p-892html-p-892.html


  alt

  Beczułka termiczna Rags'y 1000 ml - Black Olive https://tuttoeco.pl/httpstuttoecoplbeczulka-termiczna-ragsy-1000-ml-black-olive-p-287html-p-287.html

  alt
  Butelka bambusowa YOGA LARGE https://tuttoeco.pl/httpstuttoecoplbutelka-bambusowa-yoga-large-blue-p-812html-p-812.html

   

 4. Spacery po mieście Was męczą i potrzebujecie podwózki nawet w miejsca znajdujące się od siebie w niewielkiej odległości? wskoczcie na hulajnogę elektryczną (lub tę zwykłą jeżeli wolicie) i przemierzajcie wybrane miasto wzdłuż i wszerz i tylko jedna prośba! nie zamykajcie się na nowe rozwiązania bo one mogą Was tylko wzbogacić. 

 Kliknijcie poniżej i sprawdźcie jakie obostrzenia panują podczas prowadzenia hulajnogi.  
Tutaj 


 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej